Jak znaleźć dobrego księgowego w Poznaniu?

Prowadzenie działalności gospodarczej, a szczególnie zaplecza księgowego firmy, potrafi skutecznie spędzić sen z powiek przedsiębiorcy. Ze względu na stopień skomplikowania prowadzenia dokumentacji, rosnący wraz z rozwojem naszego biznesu, warto zatrudnić osobę prowadzącą usługi księgowe poznań. Jak jednak wybrać najlepszego księgowego i czym się kierować przy jego wyborze?

Zakres usług

Powinna być to pierwsza rzecz, na którą zwrócimy uwagę. Nie wszystkie biura będą chciały zajmować się średnimi i dużymi firmami, niektóre będą wolały za to nie obsługiwać małych przedsiębiorstw. Sprawdzajmy dokładnie zakresy umowy z biurem oferującym usługi księgowe poznań, zanim jeszcze ją podpiszemy.

Podstawowe zadania

Dobry księgowy poznań na pewno będzie w stanie poprowadzić nasze księgi rachunkowe, Księgę Przychodów i Rozchodów, ale także sporządzi deklaracje podatkowe. Najczęściej księgowy poznań zaoferuje nam także sporządzanie umów z pracownikami, prowadzenie ewidencji czasu pracy czy urlopów, wypełnianie deklaracji ZUS, a nawet dopilnuje czy nasi pracownicy posiadają aktualne badania lekarskie i, w razie konieczności, wyśle ich na kolejne.

Stawiajmy na specjalistów

Decydując się na firmę prowadzącą księgowość lub zatrudniając samodzielnego księgowego, koniecznie sprawdźmy jego kompetencje. Nie bójmy się pytać o ukończone studia, kursy doszkalające, pytajmy o czytaną prasę specjalistyczną. Rachunkowość jest branżą szybko zmieniającą się, wymagającą ciągłego doskonalenia i uzupełniania swojej wiedzy. Więcej informacji: http://ksiegowyexpert.pl.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *