Kredyt tylko we dwoje?

Z pewnością przynajmniej połowa z nas zna młodą parę, dwójkę przyjaciół, czy dwóch członków rodziny, którzy posiadają razem kredyt. To jedno z najbardziej popularnych obecnie trendów, jakie zauważają bankowcy, w których młodzi ludzie, bez rozbudowanej zdolności kredytowej pobierają pożyczki gotówkowe nawet na bardzo zróżnicowane cele. Kredyty takie bowiem można zaciągnąć w dwie lub więcej osób, bez obowiązku brania ślubu, a co więcej, nawet nie będąc ze sobą w żaden sposób spokrewnionym. Czy jest to w ogóle opłacalne?

Przede wszystkim: o wiele wyższa zdolność kredytowa

Wiadomym jest, że dwie osoby będą posiadać zdecydowanie lepszą zdolność kredytową, a co za tym idzie wyższe zarobki, aniżeli jedna. Tak więc, mając możliwość pobrania pożyczki z kimś razem, wyjście klaruje się jedno. To dodatkowo doskonałe rozwiązanie w przypadku chęci wzięcia kredytu na wyższą kwotę.

Potem: wspólna odpowiedzialność

Spłacanie pożyczki jest o wiele szybsze, jeśli realizują ją przynajmniej dwie osoby. Kwota samego kredytu znacznie się rozkłada a jeśli jedna osoba nie zapłaci określonej raty, odpowiedzialność spada na kolejną osobę, zachowując płynność finansową.

Dla przykładu, jeżeli jedna z osób odpowiedzialna za pobranie kredytu nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej, ale drugi z kredytobiorców wyróżnia się wysoką, bank jest zobowiązany do oszacowania średniej kwoty z obu branych pod uwagę dochodów. To gwarantuje dla dwóch pożyczkobiorców możliwość wzięcia wyższej kwoty, aniżeli wtedy, gdyby zdecydowaliby się wnioskować pojedynczo.

Jak to wygląda?

Aby wziąć kredyt razem z osobą, która nie jest z Tobą spokrewniona, wystarczy:

  • wspólnie złożyć wniosek pożyczkowy, prezentując informację o zarobkach, zatrudnieniu, historii oraz zdolności kredytowej oraz
  • podać dane wszystkich osób, które będą zaciągały razem kredyt w wybranym banku.

Tak więc, dla wszystkich tych, którzy nie pozostają jeszcze w związkach małżeńskich, ale nie mieszkają już z rodzicami, urządzają się i dopiero zaczynają swoją przygodę z życiem dorosłym, serdecznie polecamy wykorzystać opcję kredytów zaciąganych we dwoje.

Sprawdź: https://www.open.pl/kredyt-hipoteczny

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *