Najmocniejsze waluty świata

Pomimo tego, że nie chcemy tak do końca myśleć, niestety pieniądz rządzi zarówno całymi państwami, jak również nami – zwykłymi konsumentami. Kraje, które aktualnie posiadają najmocniejsze waluty są niejako uważane za te najbardziej wpływowe i atrakcyjne do odwiedzenia. Można śmiało powiedzieć, że dla krajów rozwijających się miniony rok stał się niezwykle przełomowy. Sprawił bowiem, że ich waluty, a właściwie ich moc, była najwyższa od kilku lat.

W gronie szczęśliwców na pierwszym miejscu znalazł się dolar amerykański. Złoty również plasował się bardzo wysoko.

Sprawdźmy, jakie waluty obecnie posiadają miano najmocniejszych w Europie i na Świecie:

1.Funt szterling (1 GBP)

– brytyjski funt znów powrócił na najwyższe miejsce w stawce. W stosunku do złotego jest wskaźnik osiąga już około 4,9

2.Euro (1 EUR)

– Pomimo gorszego początku roku, Euro już wygrywa z dolarem, prezentując kurs 4,22.

3.Frank szwajcarski (1 CHF)

– ponownie na czele rankingu walut niemal na równi z dolarem amerykańskim. Jego kurs to 3,88.

4.Dolar amerykański (1 USD)

– w stosunku do poprzedniego roku, obecnie dolar spadł o kilka oczek i teraz jego kurs wynosi niecałe 4, a dokładniej około 3,86

5.Korona islandzka (100 ISK)

– z wartością kursu około 3,64.

Jakie prognozy na rok 2017?

Mówi się, że już od kilku miesięcy zauważa się na rynku ekonomicznym nieoczekiwane zmiany. Rok 2017 tym samym może zakończyć się albo całkowitym kryzysem na Świecie, albo może być wprowadzeniem do globalnego krachu finansowego. Na wpływ kondycji rynku walut na świecie w ubiegłym roku miało wpływ kilka czynników, między innymi ostatnie wyboru prezydenckie w USA oraz wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Mimo tych niepokojących doniesień, Ekonomiści zgodnie twierdzą, że walutami, które mogą stanąć na czele Europy i Świata w tym roku, są: korona szwedzka, lira turecka, ponownie Euro, juan – waluta Chin, a także rosyjski rubel i, co ciekawe, dolar nowozelandzki. Rok 2016 był rokiem dolara amerykańskiego, może jego kuzyn z innego zakątka świata zdoła powtórzyć sukces waluty z USA?

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *