Gdzie najtaniej na wakacje? Poznaj cztery piękne i niedrogie zakątki świata

Jako mieszkańców Europy, wyróżnia nas możliwość dotarcia do jednych z najpiękniejszych, najczęściej odwiedzanych i ukochanych przez historię, miejsc na świecie. Dodatkowo, dzięki temu, że większość z tych cudownych regionów mieści się w granicach Unii Europejskiej, jesteśmy w stanie bardzo szybko i bez problemu przekroczyć nasze granice, by znaleźć się na ich terytorium. Europa, pomimo tego, że wyróżnia się pięknem i mocą niesamowitych zabytków, jest kontynentem, na którego zwiedzanie potrzebujemy jednak nieco więcej środków. Polacy w większości wybierają się na zachód, jednak czy to jedyny kierunek wakacyjny, który warto obrać?

Zobacz, jakie destynacje zaprą Ci dech piersiach i nie obciążą portfela:

Tajlandia

Mówi się, że to jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych krajów azjatyckich. Jeśli wybierasz się na pierwsze podboje Azji, dzięki temu, że Tajlandia jest jednym z najbardziej europejskich krajów, zapewni Ci bardzo łagodne zderzenie ze wschodnią kulturą i zwyczajami. To również jedno z najtańszych państw na świecie. Za nocleg na jedną osobę w hotelu z trzema gwiazdkami, nie zapłacisz więcej niż 50 – 60 zł za dobę!

Malezja

Kolejna azjatycka perełka. Rajskie plaże, cudowne widoki i przepiękna flora zapewnią niezapomniane przeżycia. Będąc w Malezji, nie musisz oszczędzać. Za pełen koszyk zakupów na cały tydzień zapłacisz nie więcej niż 150-200 zł.

Kenia

To państwo w centralnej Afryce, do którego polscy turyści wybierają się coraz częściej. Safari prezentuje się niezwykle zjawiskowo, podobnie jak ceny. Po odliczeniu kosztów za bilet lotniczy, utrzymanie i koszty transportu są tam niezwykle tanie.

RPA

Ten wybór może Cię zaskoczy, niemniej jednak wybór wakacji w Republice Południowej Afryki przyniesie Ci moc zjawiskowych zdjęć i pozwoli zaoszczędzić nieco grosza na kolejne wycieczki do tego niezwykłego kraju.

Zaprezentowane wyżej kraje stanowią jedne z najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi. O ile, nie straszne Ci spotkania z innym lądem, kulturą, czy klimatem, po wizycie właśnie w tych zakątkach świata, z pewnością nie nadwyrężysz swoich domowych funduszy, sprawisz sobie niezapomniane wspomnienia i będziesz chciał tam powrócić!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *