Jak zorganizować pyszne i niedrogie kinder party?

Jak Ci się wydaje, co nasze dzieci, oprócz wakacji i Świąt Bożego Narodzenia, uwielbiają najbardziej? Kolejnym świętem, które stanowi jedno z ich ukochanych, jest dzień urodzin. Doskonałym pomysłem na stworzenie idealnego momentu ukończenia okrągłej liczby lat przez naszego syna lub córkę, to zorganizowanie im przyjęcia w gronie przyjaciół ze szkoły. Najlepiej, jeśli grupa uśmiechniętych i rozbieganych maluchów będzie mogła być pod nieustanną kontrolą, a więc doskonale, jeśli będą mogli pobawić się w Twoim mieszkaniu. Taka decyzja wiąże się jednak z dodatkową pracą oraz zorganizowaniem jedzenia i słodkich napojów. Doskonale, jeśli uda Ci się stworzyć coś niesamowitego przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Będziesz mógł wówczas zaoszczędzoną sumę pieniędzy przeznaczyć na wymarzony urodzinowy prezent dla Twojego malucha.

Nie martw się, z naszą listą przykładowych przekąsek, z pewnością wszyscy uczestnicy przyjęcia wyjdą z uśmiechem na twarzy!

1. Kolorowe napoje z mrożonych owoców z działkowego ogródka

Do przygotowania takich koktajli będziesz potrzebować jedynie mleka, świeżych owoców i blendera. Wymieszane składniki podawaj w mniejszych plastikowych kubeczkach. Nie będziesz się wówczas martwić o szkło na podłodze w przypadku nieoczekiwanego wyślizgnięcia się szklanki.

2. Pełnowartościowe kanapeczki z ciemnego pieczywa Twojego wypieku

Na Twoim przyjęciu nie powinno zabraknąć malutkich i zmyślnych kanapeczek w różnych kolorach i kształtach. Warto jednak pokusić się o ich nieco zdrowsze wersje tak, by doskonałej zabawie towarzyszyło również zdrowe odżywianie.

3. Jak najmniej słodyczy!

Doskonale wiemy, że w trakcie zabawy dzieci potrafią być bardzo pobudzone! Będąc w grupie, nasi milusińscy śmieją się wariują. Jeśli dołożymy do ich zabawy również nasze słodkie przysmaki, ich entuzjazm może być nie do okiełznania!

4. Domowe ciasteczka owsiane z dodatkiem kakao i czekolady

Dzieci kochają czekoladę. Przygotowując przekąski dla Twoich małych gości, pamiętaj o tym, że nie może jej zabraknąć także u Ciebie. Warto jednak zastąpić mąkę płatkami owsianymi tak, by oprócz doskonałego smaku, ciastka miały również w swoim składzie zdrowy i pełnowartościowy element.

Pamiętaj jednak, aby przed przygotowaniem wszystkich urodzinowych napojów i przekąsek dokładnie sprawdzić, czy nikt z małych gości nie jest uczulony na żadną potrawę z Twojego menu, a co za tym idzie, czy nie wystąpi u nikogo reakcja alergiczna. Po takim wywiadzie możesz śmiało zabierać się do przygotowań!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *