Kilka sposobów na to jak osiągnąć lepszą zdolność kredytową

Chciałbyś zaciągnąć kredyt na kupno nowego samochodu? Jesteś już zmęczony mieszkaniem
w rozpadającej się kamienicy i marzysz o własnych czterech ścianach, a może właśnie uciekasz za miasto i rozpoczynasz budowę swojego domu? Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, doskonale. Z pewnością wiesz, że potrzebujesz pożyczki bankowej. To, czego możesz nie być świadomy, to to, czy posiadasz zdolność kredytową. Poniżej prezentujemy kilka metod na to, w jaki sposób osiągnąć zdolność kredytową lub jak sprawdzić, by była jeszcze lepsza.

Zdolność kredytowa – co to takiego?

Kiedy mówimy o naszej zdolności kredytowej, mamy na myśli możliwość do terminowego
i rzetelnego spłacania pobranego przez nas kredytu z banku. Na podstawie naszej sytuacji zarówno życiowej, jak i finansowej, bank ocenia, na ile może nam zaufać, a więc najprościej, na ile może dać nam kredyt.

Jakie aspekty naszego życia bank bierze pod uwagę w trakcie brania kredytu?

Do naszej zdolności kredytowej wpisuje się szereg aspektów, o których, nie biorąc wcześniej kredytu, pewnie nie miałeś pojęcia. Bank oceniając Cię, sprawdza:

  • czy jesteś w związku małżeńskim, czy nie,
  • to, jakie posiadasz miesięczne dochody,
  • ile jest członków w Twojej rodzinie,
  • to, jaka jest Twoja sytuacja gospodarcza, a więc czy studiujesz, czy na przykład posiadasz własną działalność gospodarczą a także to,
  • czy posiadałeś już wcześniej zaciągnięte kredyty.

Jak zdobyć zaufanie banku?

Jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu, postaraj się być pewien, że wpisujesz się w wyżej wymienione ramy i spełniasz najważniejsze wymogi. Najlepiej jeśli będziesz w związku małżeńskim, wówczas bank zdecydowanie szybciej pozwoli Ci pobrać kredyt, aniżeli w sytuacji, kiedy jesteś singlem. Co więcej, jeśli posiadasz stałe dochody i jesteś zatrudniony na umowę
o pracę, masz większe szanse na zdobycie zaufania w banku. Będąc studentem, a więc posiadając wyższe wykształcenie, jesteś lepszym kandydatem do zdobycia kolejnej pracy w razie utraty poprzedniej, a mając na koncie już kilka dobrze i sumiennie spłacanych kredytów, z pewnością pracujesz na niepodważalną wiarygodność.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *