Samochód w leasingu – wady i zalety

Samochód to ważne narzędzie pracy wielu osób w różnym wieku. Nie tylko dużych firm, ale też osób prywatnych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ceny nowych samochodów z salonu są wysokie. Dlatego warto zastanowić się nad innymi możliwościami zakupu. Przeczytaj, jakie są plusy i minusy tej decyzji.

Samochód – podstawowy środek transportu

Wiele osób korzysta z pojazdu w celach prywatnych oraz służbowych. Jedziemy do pracy, na spotkania służbowe, prywatne wyjazdy, poruszamy się po mieście i wiele innych. Wzięcie auta w leasing to dobre rozwiązanie, gdy nie chcesz kupować nowego, często drogiego samochodu. Jest to umowa zawarta pomiędzy korzystającym ,czyli leasingobiorcą, a firmą oferującą takie usługi w różnych miastach. Finansują oni twoje auto, do momentu aż spłacisz wszystkie raty.

Konsumencki, klasyczny, z wysoki wykupem

Istnieje kilka rodzajów tego typu usług. Klasyczny polecany jest tym, którzy chcą wykupić pojazd po zakończeniu umowy. Leasing konsumencki oznacza mniejsze kwoty rat niż kredyt bankowy. Decydując się na opcję z wysokim wykupem, spłacasz wartość rzeczywistą samochodu, a nie całą kwotę, którą dany model kosztuje. Każda możliwość to korzyść i warto przeanalizować, zanim wybierzesz.

Kto może skorzystać?

To opłacalne rozwiązanie dla większości kierowców, którzy mają prawo jazdy i potrzebują środka transportu. Osoby prywatne niemające działalności gospodarczej, ale pracujące w różnych firmach. Samochody firmowe także mogą być wzięte w korzystny leasing i w ten sposób firma zyska środki transportu dla swoich pracowników i właściciela, który także potrzebuje pojazdu dla siebie. Wybierz najlepszą opcję dla siebie, żeby potem bez problemu spłacać wzięty pojazd. Firmowe auto zarabia na siebie i szybko się zwróci jego koszt, gdy firma ma dobre wyniki finansowe w roku.

Co wybrać? Leasing czy kredyt gotówkowy?

Gdy weźmiesz leasing, to auto nie należy do ciebie. Jesteś tylko tymczasowym użytkownikiem, a właścicielem jest leasingodawca. Nie przeszkadza to jednak w korzystaniu z pojazdu zgodnie z tym, co jest napisane w umowie. Spłacanie kredytu trwa wiele lat, a auta są drogie i trzeba pożyczać większe kwoty w przypadku zdecydowania się na nowoczesny samochód sprzedawany w salonie i nie tylko. Do wniosku o kredyt na auto musisz dołączyć wiele dokumentów, a leasingodawca nie wymaga ich aż tylu. Jest mniej formalności, oszczędzasz czas i pieniądze. Warto negocjować terminy spłacania rat oraz ich wysokość. Są także kary za opłatę nie w terminie oraz inne uwzględnione w taryfie opłat i prowizji.

Jak widać, jest to świetne dla wielu osób, którym marzy się auto, a nie mają całej kwoty na jego zakup. Nie zastanawiaj się i wybierz dla siebie dobre rozwiązanie i nie czekaj, aż zaoszczędzisz gotówkę na nowe auto, które będzie ci potrzebne szybciej. Wybierz najlepszy dla siebie model i korzystaj.

https://www.vwleasing.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *