Jak uzyskać pożyczkę hipoteczną?

Pożyczka hipoteczna, mimo że wymaga załatwienia sporo formalności związanych z potwierdzeniem praw do nieruchomości i możliwości ustanowienia jej zabezpieczeniem kredytu. Jednak, mimo sporej ilości biurokracji, jaką trzeba załatwić, starając się o pożyczkę hipoteczną, jest ona w ogólnym rozliczeniu lepszą opcją niż kredyt gotówkowy. Jest od niego nie tylko tańsza, ale również pozwala uzyskać większe kwoty środków pieniężnych w zdecydowanie szybszym czasie niż kredyt hipoteczny, bądź też gotówkowy. Pierwszym z kroków, jakie należy prześledzić, starając się o pożyczkę hipoteczną, będzie sprawdzenie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Zdolność kredytowa i nieruchomość – warunki uzyskania pożyczki hipotecznej

W poszczególnych bankach warunki uzyskania pożyczki hipotecznej mogą różnić się od siebie, jednak zawsze standardem w postępowaniu przygotowawczym będzie sprawdzenie posiadania zdolności kredytowej i nieruchomości na własność, jako zabezpieczenia pożyczki hipotecznej. Dla instytucji bankowej udzielającej pożyczki ważna jest dotychczasowa historia kredytowania, terminowość regulowania spłat rat kredytowych czy też określenie, czy pożyczkobiorca ma odpowiedni poziom dochodów pozwalający zaciągnąć nowe zobowiązania.

Starając się o pożyczkę hipoteczną – sprawdź ofertę

Dobrze jest starając się o pożyczkę hipoteczną, bądź pożyczkę hipoteczną dla firm dokładnie zapoznać się z ofertą, a najlepiej z kilkoma ofertami różnych banków, które pozwolą na wybranie optymalnej dla pożyczkobiorcy oferty pożyczki. Porównując je do siebie, należy zwrócić uwagę na każdy aspekt kredytu, zarówno koszt raty kredytu, jak i wysokość opłat dodatkowych, czy też koszty uzyskania pożyczki i oprocentowanie.

Pożyczka hipoteczna z doradcą finansowym

W przypadku gdy interesuje pożyczkobiorcę pożyczka hipoteczna dla firm, ale również w przypadku osób indywidualnych dobrze jest skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże nie tylko wybrać odpowiedni produkt bankowy, ale również dopilnuje skompletowania pełnej dokumentacji do banku. Jest to szczególnie istotne w przypadku kredytu hipotecznego dla firm, gdzie ilość niezbędnej dokumentacji do przygotowania jest nieporównywalnie większa, niż w przypadku kompletowania dokumentacji dla osób indywidualnych.