Gdzie znaleźć dobrego radcę prawnego w Poznaniu?

Radca prawny zajmuje się na co dzień świadczeniem szereg świadczeń mających na celu pomoc prawną, udzielanie porad, sporządzanie aktów prawnych, a także występowanie przed sądem lub konkretnym urzędem w roli pełnomocnika klienta bądź jego obrońcy.

Wspomniane szeroko pojęte usługi prawne odnoszą się m.in. do prawa pracy. W naszej kancelarii dążymy do polubownego rozstrzygania sporów na linii pracownik–pracodawca, jak również oferujemy pomoc w sporządzaniu umów o pracę czy regulaminów związanych ze stosunkiem pracy. Dlatego jeżeli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, to radca prawny specjalizujący się w prawie pracy w naszej kancelarii w Poznaniu jest do Twojej dyspozycji. Posiadamy bogate doświadczenie w sprawach z zakresu prawa pracy i odnotowaliśmy na swoim koncie liczne sukcesy w sporach wynikających z naruszenia Kodeksu pracy, które swój finał miały na drodze sądowej.

Radca prawny – dla pracownika i pracodawcy

Spory z zakresu prawa pracy mogą mieć różne podłoże. Wydawać by się mogło, że pewne sytuacje są marginalne, ale do naszych radców prawnych bez przerwy zgłaszają się osoby, które proszą o reprezentowanie w związku z tym, że pracodawca zalega z wypłatą wynagrodzenia, bezpodstawnie złożył pracownikowi wypowiedzenie stosunku pracy itp. Radca prawny od prawa pracy z Poznania z racji tego, że jest na bieżąco ze wszystkimi przepisami i jak nikt inny potrafi interpretować zawiłe kruczki prawne, pomaga Klientowi wygrać z pracodawcą i udowodnić swoją rację. Z kolei z punktu widzenia pracodawcy radca prawny jest niezastąpiony podczas sporządzania ważnych dokumentów, w tym umów o pracę, jak również można się do niego udać, aby uzyskać poradę prawną w niejasnej dla przedsiębiorcy sprawie wynikającej z Kodeksu pracy. Co do samych umów, to ogromnie istotne jest ich odpowiednie sformułowanie, które pozwoli na wyciąganie konsekwencji w sytuacji nadużyć. Szczególnie ważne jest to wtedy, gdy pracownik ma być zobowiązany do dochowania poufności informacji, do jakich ma dostęp w związku z wykonywaną pracą, jak również ma zostać objęty klauzulą zakazu świadczenia pracy dla konkurencji.