Doradztwo podatkowe, czyli jak rozliczać się lepiej

Podatki płacimy co roku, niektórzy częściej, na ogół mając przy tym poczucie niesprawiedliwości, nierzadko z trudnością wiążąc przez nie przysłowiowy koniec z końcem (w przypadku przedsiębiorców). Są jednak ludzie, którzy w sztuce podatkowej nie tylko się wyszkolili, lecz także uczynili z tego swój zawód, zdali specjalny państwowy egzamin i chcą się swoją wiedzą dzielić z innymi. Wsparcie profesjonalnego doradcy kosztuje, lecz należy pamiętać, że korzyści (głównie finansowe) w większości przypadków przewyższają koszty.

PO CO NAM DORADCA PODATKOWY?

Doradca to wolny zawód zaufania społecznego, ekspert nie tylko w prawie podatkowym, lecz także w pokrewnych dziedzinach. Jak sama nazwa wskazuje, doradza, lecz to niejedyna rzecz, w której może nas wesprzeć. Cechuje go nieskazitelny charakter i wizerunek, a także gotowość do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Profesjonalny doradca podatkowy skutecznie reprezentuje przedsiębiorców przed organami podatkowymi i sądowymi, w ich imieniu składa deklaracje, zeznania. Bywa też, że jest przeprowadza szkolenia podatkowe, zwiększając kompetencje księgowych. Zakres jego usług obejmuje też prowadzenie ksiąg podatkowych. Każda firma jest inna, dlatego warto poszukać profesjonalisty, który spełni nasze konkretne wymagania.

KONKRETNA WIEDZA, KONKRETNE OSZCZĘDNOŚCI

Nawet wtedy, gdy poświęcimy księgowości i podatkom maksimum swojego czasu, może umknąć nam fakt istnienia ulgi podatkowej, a więc tracimy szansę na to, by odzyskać część pieniędzy płaconych fiskusowi. Doradca podatkowy jest z prawem podatkowym na bieżąco, dokładnie śledzi każdą zmianę prawa, wie, jak poruszać się w gąszczu przepisów, które – powiedzmy otwarcie – przerażają nawet biznesowych ekspertów. Doradca do każdej firmy czy klienta podchodzi indywidualnie, skupiając się na tym, by ograniczyć kontakty z fiskusem… i same podatki do minimum.

Wielu doradców podatkowych nie skupia się tylko i wyłącznie na oferowaniu usług typowo podatkowych, lecz poświęca wolny czas służbie dla społeczeństwa. Nierzadko piszą oni ekspercki artykuły na portale prawne, bezpłatnie udzielają odpowiedzi na najczęściej pojawiające się, typowe pytania, pomagają sporządzić akty prawne i wypełnić poprawnie formularze podatkowe. Dlatego jeśli czujesz się zagubiony w związku z podatkami, nie warto zwlekać, tylko postawić na profesjonalne doradztwo podatkowe. Być może problem można będzie rozwiązać tanio lub zupełnie za darmo. Oczywiście, każdego doradcę trzeba najpierw sprawdzić – osoby udzielające porad nie mając stosownych uprawnień mogą nam poważnie zaszkodzić, a w przypadku problemów, wymigać się od odpowiedzialności.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *