Dobrze płatna praca a studia – jakie kierunki opłaca się skończyć?

Z pewnością już od czasów szkół gimnazjalnych i liceum bombardujemy nasze dzieci informacjami z dziedziny ekonomii, finansów i rynku pracy, pragnąc zaszczepić w nich choć odrobinę świadomości tego, co czeka ich po skończeniu edukacji. Każdego z tych, kto już wie dokładnie, kim chciałby zostać w przyszłości, możemy odpowiednio naprowadzić do wybrania określonego kierunku studiów. Doskonale, jeśli taki kierunek będzie jednym z tych, które z pewnością dadzą im możliwość późniejsze solidnej zawodowej kariery.

Zobacz, jakie kierunki warto teraz kończyć:

Kierunki ekonomiczne i matematyczne

O potrzebie informatyków, programistów, logistyków, czy księgowych mówi się już bardzo dużo. Dla każdego, kto będzie miał okazję kończyć jedne z powyższych kierunków, z pewnością nie będzie problemów ze znalezieniem pracy w przyszłości. Obecnie niemal wszystkie firmy usługowe i nie tylko, działają w oparciu o szereg często dość skomplikowanych urządzeń i systemów. Niemal wszędzie zatem jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników IT i informatyków, którzy będą mogli skutecznie naprawić dane urządzenie lub w przypadku potrzeby innowacji, zaprogramować i wprowadzić do użycia, całkiem nowe rozwiązania.

Humaniści na start!

Jeśli Twoje dziecko nie jest uzdolnione w kierunkach związanych z naukami ścisłymi, nic straconego. W dobie rozwijania się nowoczesnych technologii, mnogość funkcjonujących obecnie zawodów szeroko związanych z zagadnieniami IT wymaga od pracodawców zatrudniania osób, które będą reprezentowały nieco mniej „techniczne” stanowiska. Każda firma musi posiadać tym samym osobę, której głównym zadaniem będzie przekazanie Klientowi danego zagadnienia w bardziej przystępnej formie, opracowanie zagadnień, spisanie instrukcji obsługi, a także zajęcie się stroną czysto marketingową dla stworzonego produktu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *